Logo e2o

- AKTUALNOŚCI -
11.08.2011

Dlaczego film?

Dlaczego film?
Reklamawideo w Internecie należy dziś do najszybciej rozwijających się gałęzi reklamy on-line. Film reklamowy jest użyteczny, funkcjonalny i łatwy w obsłudze. Jest atrakcyjniejszy i lepiej przyswajalny przez odbiorcę. Reklama wideo stwarza nowe możliwości przekazu reklamodawcom poprzez wykorzystanie zalet ruchomego obrazu, efektów specjalnych i dźwięku. Nieporównywalnie zwiększają się możliwości kreacyjne przekazu reklamowego. Jest to alternatywa dla drogiego i przepełnionego, telewizyjnego bloku reklamowego.

Jak dowodzą badania przeprowadzone przez Gemius S.A.*, stale rosnąca liczba użytkowników wideo w sieci deklaruje chęć częstszego oglądania filmów w Internecie. Świadczy to o tym, że popyt się zmienia, treść zostaje wypierana przez ruchomy obraz. Nagrania filmowe stają się lepiej przyswajane przez użytkowników a marka i produkt zapamiętane (najczęściej zapamiętywanymi są reklamy wideo: telefonii komórkowej (58%), samochodów (57%), usług finansowych (54%), rozrywki (muzyka, książki, film, itp.) (50%) oraz usług turystycznych (45%). Reklamy wideo w sieci, uważane są za bardziej pomysłowe, interesujące, zrozumiałe, przekonujące do zakupu określonego produktu oraz chętniej oglądane niż pozostałe reklamy internetowe.
Wykres obrazujący najczęściej zapamiętywane reklamy wideo (na podstawie raportu Gemius S.A. „Audio i wideo w sieci” styczeń 2010r.)

Polska na tle krajów europejskich przoduje w oglądaniu treści filmowych w Internecie. Raport Nielsen Consumer Report** plasuje nasz kraj na bardzo wysokim miejscu ze 103 punktami indeksowymi, co oznacza, że zajmujemy 6 miejsce w Europie i 3 miejsce w Unii Europejskiej.

W 2010 roku stwierdzono, że 19% wszystkich filmów w Internecie stanowią filmy wideo związane z turystyką i podróżami. 70% wszystkich badanych przez Gemius S.A.*, deklaruje chęć oglądania filmów wideo dostępnych bezpłatnie nawet z pojawiającymi się treściami reklamowymi. 42% Internautów codziennie aktywnie poszukuje treści wideo w sieci. Potwierdza to jak ważnym elementem kampanii marketingowej jest posiadanie filmu reklamowego - łatwa, niedroga i bardzo atrakcyjna forma dotarcia do klienta.

Przedstawienie produktów w formie nagrania filmowego pozwoli utrzymać zainteresowanie klienta i zwiększyć sprzedaż nawet o 50%. Wideo oddziałuje na nasze emocje, które odgrywają istotną rolę w dokonywaniu decyzji zakupowych. Film przyciąga uwagę klientów, zatrzymuje ich na dłużej na stronie, daje czas: na zapoznanie go z ofertą handlową i promocję hotelu.

*wg raportu Gemius S.A. „Audio i wideo w sieci” styczeń 2010r.
** wg raportu Nielsen” How People Watch: A Global Nielsen Consumer Report” marzec 2010 r.


Strona używa plików cookies
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Jest ok-akceptuję